U VIŠEM SUDU U PODGORICI DANAS SASLUŠAN SIN BIVŠE PREDSJEDNICE VRHOVNOG SUDA
Medenica: Neću da bježim
FOTO: Libertaspress/Savo Prelević
Privođenje Miloša Medenice
Neću bježati, niti imam razloga da bježim, rekao je danas Miloš Medenica, sin bivše predsjednice Vrhovnog suda Crne Gore Vesne Medenice, na saslušanju kod sutkinje Nade Rabrenović u podgoričkom Višem sudu, koja treba da odluči da li će prihvatiti da ga, uz jemstvo, pusti da se brani sa slobode.
Odbrana Miloša Medenice predložila je Višem sudu nekretnine, vrijedne 788.800 eura, kojima porodica garantuje da on neće pobjeći tokom krivičnog postupka ukoliko mu se dozvoli da se brani sa slobode.
Miloš Medenica je uhapšen 25. maja prošle godine nakon što je avionom iz Beograda sletio na aerodrom u Golubovcima.
Viši sud je početkom tog mjeseca naredio raspisivanje nacionalne potjernice za Milošem Medenicom zbog sumnje da je organizovao kriminalnu grupu čiji je član bila i njegova majka Vesna, koja je uhapšena 17. aprila. Na teret su joj stavljena krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i protivzakoniti uticaj.
Osim protiv Vesne Medenice i njenog sina Miloša, Specijalno državno tužilaštvo podiglo je 17. oktobra prošle godine optužnicu i protiv policijskog službenika Darka Lalovića, Milice Vlahović-Milosavljević, Vasilija Petrovića, Marka Vučinića, Milorada Medenice, Luke Bakoča, Petra Milutinovića, Ivane Kovačević, Radomira Raičevića, Marjana Bevenje, Steva Karanikića, Gorana Jovanovića i firme “Kopad Company“ iz Nikšića.
Oni se, saopštio je ranije državni tužilac i portparol Specijalnog tužilaštva Vukas Radonjić, terete za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, produženo krivično djelo krijumčarenje, produženo krivično djelo davanje mita, primanje mita, protivzakoniti uticaj i navođenje na protivzakoniti uticaj, zloupotreba službenog položaja, neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, omogućavanje uživanja opojnih droga, nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, teška tjelesna povreda i sprečavanje dokazivanja.
Ovaj projekat finansira Ambasada SAD u Podgorici. Mišljenja, nalazi, zaključci ili preporuke koji su ovdje izneseni su stav autora i ne odražavaju nužno stav Stejt dipartmenta/Vlade SAD.