ODLUKA OSNOVNOG DRŽAVNOG TUŽIOCA U PODGORICI ZBOG SLUČAJA U TOLOŠIMA
Inspektoru Raškoviću pritvor do 72 sata, dr Dobričaninu, Kneževićima i Ljuškoviću krivična prijava
FOTO: Libertas Press/Savo Prelević
Urbanističko-građevinski inspektor, Vladimir Rašković (55), uhapšen je zbog sumnje da je zloupotrijebio službeni položaj.
"Postoji osnovana sumnja da je to krivično djelo izvršio nevršenjem službene radnje prilikom kontrole objekta na katastarskoj parceli u naselju Tološi, omogućivši tako nesmetano izvođenje građevinskih radova", saopšteno je danas iz Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici, koje je odredilo pritvor do 72 sata osumnjičenom Raškoviću.
Osim protiv inspektora, krivična prijava je, nezvanično je rečeno Libertasu, podnijeta i protiv dr Vladimira Dobričanina (51), Rajka Kneževića (43), Dragana Kneževića (72), Radeta Kneževića (38), Hajra Ljuškovića (64) i Sonje Knežević (45).
"Njih šestoro se sumnjiče da su izvršili više krivičnih djela - građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje jer su bez dozvole državnih organa vršili radove na objektu, a legitimisali su se pred nadležnim organima kao vlasnici djelova objekta ili investitori. Nadalje, terete se i za krivično djelo navođenje na ovjeravanje neistinitog sadržaja, jer su se lažno predstavili kao vlasnici djelova objekta, pri čemu je R.K. (Rajko Knežević, prim. a) u aprilu 2024. godine, nastavio radove i nakon postavljanja table o zabrani radova, čime je počinio i krivično djelo skidanje i povreda službenog pečata", saopšteno je danas iz policije.
Inspektor Rašković je, prema sumnjama policije, od januara do aprila ove godine, Dobričaninu, Kneževićima i Ljuškoviću, "omogućio da obave značajne radove na objektu, propuštajući više službenih radnji koje je bio dužan da izvrši".
"Policijski
službenici su u postupku do podnošenja krivične prijave došli do sumnje da su
prijavljeni počinili krivična djela na način što su angažovali jedan privredni
subjekat, u cilju snimanja objekta, i pri tom se legitimišući kao vlasnici
djelova objekta iako za to nemaju nikakav zakonski osnov, navedeni akt
koristili u pravnom saobraćaju, kako bi se pred nadležnim organima legitimisali
kao stvarni vlasnici", piše u saopštenju policije.
Ovaj projekat finansira Ambasada SAD u Podgorici. Mišljenja, nalazi, zaključci ili preporuke koji su ovdje izneseni su stav autora i ne odražavaju nužno stav Stejt dipartmenta/Vlade SAD.