SASLUŠAN JOŠ JEDAN POLICAJAC OSUMNJIČEN DA JE POVEZAN SA ŠVERCOM CIGARETA
Milenko Rabrenović u pritvoru do 72 sata
FOTO: Libertas Press/Savo Prelević
Rabrenović je sakrio lice od javnosti
Policajcu Milenku-Mići Rabrenoviću, nekadašnjem šefu obezbjeđenja bivšeg direktora policije Veselina Veljovića, određeno je danas zadržavanje do 72 sata, nakon saslušanja u Specijalnom državnom tužilaštvu.
Rabrenović je uhapšen juče po nalogu tužilaštva, u nastavku akcije, koja je počela dan ranije, u okviru istrage o švercu cigareta.
Osim njega, do sada su uhapšeni biznismeni Aleksandar Mijajlović, Golub Vojinović i Dejan Jokić, zatim, policajci Dragan Backović, Mirko Mijušković, Radoje Rabrenović i Milan Vukadinović.
Među uhapšenima su i Nikšićani Zoran Đukanović-Žuti, Milan Rogač i Mileta Simanić.
Svima je određeno zadržavanje do 72 sata. U tom roku treba da budu sprovedeni kod sudije za istragu Višeg suda u Podgorici, koji će odlučiti o eventualnom pritvoru do 30 dana.
Uhapšenima se, saopštio je ranije državni tužilac Vukas Radonjić, portparol SDT-a, na teret stavlja krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije i produženo krivično djelo krijumčarenje.
Tužilac Radonjić Foto: Libertas Press/Savo Prelević
Akcija je, kazao je on, realizovana na osnovu "višemjesečnog koordinisanog djelovanja policije, SDT-a i Agencije Evropske unije za saradnju organa za sprovođenje zakona - Europol".
Oslobođen nakon naprasno promijenjenog nalaza vještaka Boljevića
Protiv policajca Milenka-Miće Rabrenovića vođen je sudski proces zbog optužbi da je, u februaru 2011. godine, uputio monstruozne prijetnje novinarki Oliveri Lakić.
Rabrenović je, odlukom sutkinje Osnovnog suda u Podgorici Larise Mijušković-Stamatović, oslobođen u tom postupku.
Sutkinja Mijušković-Stamatović je presudu zasnovala na mišljenju vještaka za telekomunikacije, Predraga Boljevića, koji je, tokom postupka, naprasno promijenio osnovni nalaz.
Boljević je prvo tvrdio da je ista osoba, u istom vremenskom intervalu, koristila telefonske aparate i kartice, sa kojih su 9. i 10. februara 2011. godine upućeni prijeteći poziv i poruke.
Rabrenović Foto: Savo Prelević
Novinarki Lakić prijećeno je u vrijeme dok je objavljivala tekstove o švercu cigareta iz mojkovačke fabrike “Tara”, prema BiH, Kosovu, Srbiji i sumnji da su u taj posao uključeni visoki policijski i funkcioneri ANB-a.
Lakić je od prvog dana, kada su počele prijetnje, tvrdila da one stižu iz samog vrha policije jer joj je istog dana kada su joj upućene zastrašujuće poruke, Veselin Veljović poslao "kurira" da je "zamoli" da ne piše o fabrici.
Kada je ona to odbila, iste večeri joj je prijećeno napadom na dijete.
Ovaj projekat finansira Ambasada SAD u Podgorici. Mišljenja, nalazi, zaključci ili preporuke koji su ovdje izneseni su stav autora i ne odražavaju nužno stav Stejt dipartmenta/Vlade SAD.